Nowy Obniżka! VITA D LIP 4000 IU, LIPOSOMALNA WITAMINA D, 30 SASZETEK Zobacz większe

VITA D LIP 4000 IU, LIPOSOMALNA WITAMINA D, 30 SASZETEK - GENEXO

Nowy produkt

Zastosowanie technologii LIPOSHELL® pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności w transporcie witaminy D do organizmu. 

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

61,00 zł brutto

-10,00 zł

71,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

VITA D LIP 4000 IU Liposomalna witamina D 30 saszetek

Dystrybutor: Genexo

VITA-D-LIP to liposomalna witamina D w opatentowanej technologii LIPOSHELL®.

VITA-D-LIP charakteryzuje się wysoką zawartością witaminy D w liposomie.

Zastosowanie technologii LIPOSHELL® pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności w transporcie witaminy D do organizmu. Liposomy LIPOSHELL® to maleńkie nośniki, które wykazują podobieństwo do błon komórkowych w organizmie ludzkim, dzięki czemu są nietoksyczne i biozgodne.

CO WYRÓŻNIA LIPOSOMALNĄ WITAMINĘ D VITA-D-LIP OD WITAMINY D W TRADYCYJNEJ FORMIE?

- Witamina D zawarta w dwuwarstwie lipidowej liposomów nie wymaga stosowania dodatkowych rozpuszczalników (np. oleju roślinnego) oraz, w przeciwieństwie do olejowej formy, tworzy stabilną dyspersję w wodzie.

- Liposomy tworzą barierę ochronną, zabezpieczając składnik odżywczy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz czynników degradacyjnych w przewodzie pokarmowym.¹

- Budowa błony liposomów Liposhell® wykazuje wysokie podobieństwo do budowy naturalnie występujących w organizmach żywych błon komórkowych. - Liposomy Liposhell® składają się z fosfolipidów, dzięki czemu są całkowicie biodegradowalne i biologicznie obojętne.¹

- Unikalna technologia Liposhell® gwarantuje, że liposomowa postać witaminy D nie zawiera rozpuszczalników organicznych – etanolu.

- Technologia wytwarzania liposomowej witaminy D gwarantuje, że liposomy są na tyle małe, że ich wchłanianie w układzie pokarmowym jest optymalne. 2–5

- Liposomy umożliwiają kontrolowane uwalnianie i efektywne dostarczanie składnika odżywczego do miejsca docelowego – wnętrza komórki.⁶

VITA-D-LIP – NAJWYŻSZA JAKOŚĆ PRODUKTU

VITA-D-LIP 1000 IU i VITA-D-LIP 4000 IU wytwarzany jest w najwyższych standardach jakościowych, w oparciu o innowacyjne procesy produkcyjne, nadające mu cechy unikalne na skalę światową.

Liposomy LIPOSHELL® charakteryzuje najwyższa jakość. Są jednorodne, mają tą samą powtarzalną wielkość. Fosfolipidy i inne składniki używane w procesie produkcyjnym to produkty spełniające światowe wymogi jakości.

VITA-D-LIP 1000 IU i VITA-D-LIP 4000 IU powstał w oparciu o składniki niemodyfikowane genetycznie. Nie zawiera dodanych cukrów, glutenu, sztucznych barwników, czy konserwantów. Nie zawiera także alergenów.

- bez dodatku cukru*

- bez glutenu

- bez GMO

- bez alergenów**

Innowacyjna technologia liposomalna LIPOSHELL® jest inspirowana dynamiką molekularną, co czyni ją nowoczesnym i wydajnym sposobem transportu substancji odżywczej w organizmie.

* zawiera naturalnie występujące cukry

* zastosowano wysokooczyszczone (pozbawione białek) fosfolipidy z lecytyny sojowej

JAK STOSOWAĆ VITA-D-LIP 4000 IU

- VITA-D-LIP 4000 IU jest przeznaczony dla osób dorosłych w zwiększonym zapotrzebowaniu na witaminę D.

- Dorośli: 1 saszetka 1 raz dziennie

- VITA-D-LIP 4000 IU ma postać żelu liposomowego o smaku melona.

- VITA-D-LIP 4000 IU można spożyć bezpośrednio lub rozpuścić w niewielkiej ilości wody niegazowanej. Nie należy rozpuszczać zawartości saszetki w gorących napojach.

- Kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, osoby mające predyspozycje do tworzenia kamieni nerkowych lub chorujące na kamicę nerkową przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.

SUBSTANCJE CZYNNE VITA-D-LIP 4000 IU

Składnik odżywczy Zawartość w dziennej porcji / %RWS*

                                                          1 saszetka

Witamina D (cholekalcyferol) 100 µg/2000%

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

OPAKOWANIE VITA-D-LIP 4000 IU

 Jedna saszetka VITA-D-LIP 4000 IU zawiera 100 µg witaminy D. Opakowanie VITA-D-LIP 4000 IU zawiera 30 saszetek, co zapewnia miesięczną kurację.

VITA-D-LIP 4000 IU zachowuje właściwą jakość przez okres 12 miesięcy od daty produkcji, jeśli jest przechowywany zgodnie z zaleceniami producenta wskazanymi na opakowaniu. Data przydatności do spożycia znajduje się na każdej z saszetek.

PRZECHOWYWANIE VITA-D-LIP 4000 IU

VITA-D-LIP 4000 IU należy przechowywać:

- w szczelnie zamkniętych opakowaniach

- w temp. 5°C – 25°C

- w suchym miejscu, z dala od źródeł światła

- w sposób niedostępny i niewidoczny dla małych dzieci

Przypisy

1.Akbarzadeh A. et al., Liposome: classification, preparation and applications, Nanoscale Research Letters 2013, 8:102

2.Rizvi S., Saleh A., Applications of nanoparticle systems in drug delivery technology, Saudi Pharmaceutical Journal 26 (2018) 64–70

3.Biswas A. et al., Nanotechnology based approaches in cancer therapeutics, Advances in Natural Sciences: Nanoscience and Nanotechnology, 5 (2014) 043001 (11pp)

4.Salvia-Trujillo L. et al., The influence of lipid droplet size on the oral bioavailability of vitamin D2 encapsulated in emulsions: an in vitro and in vivo study, Food Funct., 2017, 8, 767–777

5.Xia F, Fan WF, Jiang SF i wsp. Size-Dependent Translocation of Nanoemulsions Via Oral Delivery. Acs Appl Mater Inter 2017;9:21660–21672.

6.Mozafari M.R. et al., Encapsulation of Food Ingredients Using Nanoliposome Technology, International Journal of Food Properties 2008, 11: 833–844

7.Kuryłowicz A., Bednarczuk T., Nauman J., Wpływ niedoboru witaminy D na rozwój nowotworów i chorób autoimmunologicznych. Endokrynologia Polska, 2007; 58(2): 140–152

*opisz pochodzi ze strony producenta

Zawartość: 30 saszetek

Producent: GENEXO

Informacja: Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Osoby przyjmujące leki, mające uczulenie na jakikolwiek składnik produktu, kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Opinie

Napisz opinię

VITA D LIP 4000 IU, LIPOSOMALNA WITAMINA D, 30 SASZETEK - GENEXO

VITA D LIP 4000 IU, LIPOSOMALNA WITAMINA D, 30 SASZETEK - GENEXO

Zastosowanie technologii LIPOSHELL® pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności w transporcie witaminy D do organizmu. 

Produkty powiązane